Glutensiz Karabuğday Ekmeği 400 gr
Glutensiz Karabuğday Ekmeği 400 gr
Glutensiz Karabuğday Ekmeği400gr
Glutensiz Karabuğday Ekmeği400gr

Glutensiz Karabuğday Ekmeği 400 gr

Marka : MAYAKÖY
Fiyat : 20,00 TL(KDV Dahil)

Glutensiz Karabuğday Ekmeği 400 gr

Mayaköy firmasının özenle hazırlanan tesislerinde titizlikle üretilen ve vakumlu poşetle satıllan % 100 karabuğday unundan üretilen karabuğday ekmeği.  GLÜTENSİZDİR. ÇÖLYAK HASTALARI GÜVENLE KULLANABİLİR. Ekşi mayalıdır. Ekşi mayamız buğday unu ile değil pirinç unu ile beslenmektedir. Karabuğday unu ve pirinç unu glüten içermez.   Ankara Çölyak Derneği'nin ve Çölyakla Yaşam Derneğinin yayınladıkları glutensiz ürünler listesinde Mayaköy ekmekleri yer almaktadır. 

Karabuğday Ekmeği İçindekiler:

Karabuğday unu,organik pirinç unu ekşi mayası, organik yumurta, organik sızma zeytin yağı kekik,keten tohumu,yoğurt, tarçın, mahlep,  kaya tuzu ve su bulunur. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermez. 

Açıldıktan sonra oda sıcaklığında 4 gün buzdolabında ise 7 gün içinde tüketilmesi tavsiye edilir. Lütfen dondurucuya koymayınız. 

Karabuğday (Greçka) tahıl değil kuzukulağıgiller familyasından bir bitkidir.

Yüksek lif oranı ve yüksek besin değerine sahiptir. Kalorisi düşüktür 100 gr pişmiş karabuğdayın kalorisi yaklasık 90 kcal'dir. B vitamini açısından zengindir. 

Karabuğday bileşiminde lizin protein,diyet lif, vitamin ve mineral içermektedir. İyi dengelenmiş temel aminoasit dizilimi vardır. Bu yüzden karabuğdaydaki protein değeri çok yüksektir ve vücut tarafından çoğu kullanılabilir. Tohumunda bulunan fenolik asit, tokoferol ve bitki bileşikleri sayesinde karabuğday unu ile yapılan ürünlerin raf ömrü uzundur. 

Karabuğday besinsel lif ve dirençli nişasta içeriğine sahip olduğu için vücutta yavaş yavaş sindirilir. Bu yüzden glisemik indeksi düşüktür ve uzun süre tokluk hissi verir. Karabuğdayda yağ oranı azdır.

NOT: Katkısız ekmeklerimiz sipariş üzerine üretilmektedir. Pişirilmeden önce hamur belli bir süre dinlendirildiğinden kargoya verilmesi 1-2 günü bulabilmektedir.  

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Karabuğday 

Karabuğday hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Karabuğday maddelerinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.

Benzer Ürünler