Karabuğday Unu 1 kg
Karabugday Unu 1kg.
Karabugday Unu 1kg.

Karabuğday Unu 1 kg

Marka : MAYAKÖY
Fiyat : 25,00 TL(KDV Dahil)

Karabuğday Unu 1 Kg

Karabuğdayın çekiçli değirmenlerde öğütülmesi ile üretilmiş %100 karabuğday unumuz, karabuğdaylı ürünleri evde yapabilmenize olanak sağlayacaktır.  Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermez. Karabuğday unumuz tam karabuğdaydan öğütülmüştür. 

Karabuğday (Greçka), tahıl değil kuzukulağıgiller familyasından bir bitkidir. Karabuğday unu glütensizdir. Ancak unlu mamüller üreten işletmede paketlendiği için eser miktarda glüten içerebilir.

Yüksek lif oranı ve yüksek besin değerine sahiptir. Kalorisi düşüktür 100gr. pişmiş karabuğdayın kalorisi yaklaşık 90 kcal'dir. B vitamini açısından zengindir. 

Karabuğday unu ve ekşi maya ile ekmek, kek ve benzeri tüm hamurişlerinizi yapabilirsiniz.

Karabuğday bileşiminde lizin protein,diyet lif, vitamin ve mineral içermektedir. İyi dengelenmiş temel aminoasit dizilimi vardır. Bu yüzden karabuğdaydaki protein değeri çok yüksektir ve vücut tarafından çoğu kullanılabilir. Tohumunda bulunan fenolik asit, tokoferol ve bitki bileşikleri sayesinde karabuğday unu ile yapılan ürünlerin raf ömrü uzundur. 

Karabuğday besinsel lif ve dirençli nişasta içeriğine sahip olduğu için vücutta yavaş yavaş sindirilir. Bu yüzden glisemik indeksi düşüktür ve uzun süre tokluk hissi verir. Karabuğdayda yağ oranı azdır. 

 

Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Karabuğday 

Karabuğday hakkında çok daha fazla bilgiyi Halisinden Gıda ve Sağlık Ansiklopedisinde Karabuğday maddelerinde bulabilirsiniz 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.

Benzer Ürünler