Organik Villi Yoğurt Mayası 10 gr
Organik Villi Yogurt Mayası 10 gr.

Organik Villi Yoğurt Mayası 10 gr

Marka : MAYAKÖY
Fiyat : 38,00 TL(KDV Dahil)

Organik Villi Yoğurt Mayası 10 gr

Geleneksel olarak yüzlerce yıldır Kuzey ülkelerinde tüketilen Viili yoğurt; ortam sıcaklığında mayalanan doğal bir yoğurt kültürüdür. Finlandiya'da Viili, İsveç'de Fillia olarak adlandırılır. Akışkan, jölemsi kıvamı ve yumuşak tadıyla yapımı en kolay fermente süt ürünüdür. 

Paztörize süt ile ortam sıcaklığında mayalanır ve 12-24 saatte kullanılmaya hazır hale gelir. Tatlılar, dondurmalar ve yemeklerde rahatça kullanılabilen yumuşak kıvamlı lezzetli bir yoğurttur. Paztörize krema ile yine ortam sıcaklığında mayalandığında elde edilen bir çeşit ekşi krema ise yemek, çorba ve soslarda tercih edilebilir.

Viili yoğurt kültürü kaybedilmediği sürece tekrar tekrar kullanılır. Probiyotiktir ve laktoz alerjisi olanlarca bile rahatça kullanılabilir. 

Viili Yoğurt Kültürü kurutulmuş olarak 10 gramlık ambalajlarda kullanıma sunulur. Organiktir. Kültür çoğaltılmaya başladığı tarihten itibaren sadece organik sütler kullanılarak ve herhangi bir kimyasalla temas ettirilmeden korunmaktadır. Doğal, sağlıklı ve pratiktir.

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Halisinden.com'dan satın aldığınız ve depolarımızda en uygun şartlarda saklanan ürünler size ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde ambalajlanır.
* Soğuk tutulması gereken peynir, tereyağ gibi ürünler köpük ambalajlarda buz aküleriyle beraber;
* peynirlerimiz vakumlu poşetlerde;
* kırılabilecek yumurtalar her biri peçetelere sarılı şekilde yine köpük ambalajlarda;
* kırılabilecek cam kavanozlar her türlü darbeden koruyan özel havalı ambalajlarda;
* zeytinyağ ve bal gibi dökülebilir ve sabun, sucuk gibi kokusu diğer ürünlere bulaşabilecek ürünler çift kat özel üretim ağzı makineyle kapatılmış naylon torbalarda sevk edilir.

Tüm ürünleriniz dayanıklı karton kutularımıza en uygun şekilde yerleştirilip gerekirse boşluklar dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bütün çabalarımıza rağmen nakliye sırasında hasar gören ürünler %100 müşteri memnuniyeti adına ücretsiz olarak yenileriyle değiştirilir.